مقایسه کوارتز و کورین

مقایسه کوارتز و کورین
مقایسه کورین و کوارتز

کورین و کوارتز دو نوع سنگ یکپارچه یا همان سالید سورفیس هستند که در حال تبدیل شدن به جایگزین  MDF ، های گلاس ، لمینت و حتی سنگ های طبیعی است.

اما رقابت فعلی بازار اختلاف است بر سر کورین یا کوارتز.
سوال کاربران این است :
کانتر یا کابینت آشپزخانه خود را کوارتز کنم یا کورین ؟
 
کوارتز یا کورین ؟
 
به راهنمایی های فروشنده اعتماد کنم ؟
 
پیشنهاد می کنیم جدول زیر را پرینت کرده و در مقابل هر پارامتر از کوارتز و هر پارامتر از کورین نمره ای را از یک تا ده قرار دهید و در انتها عدد های هر ستون را با هم جمع کنید تا بتوانید با یک جمع ساده انتخاب حساب شده ای داشته باشید.
 

مقایسه کورین - کوارتز

 کورینکوارتزسوال روشن کنندهتوضیحاتتوضیحات تکمیلی
نصب آسانآیا شما نصاب هستید ؟برش و ترمیم در کوارتز بدلیل استحکام بالا کمی دشوارتر است.مجریانی که از تجهیزات پیشرفته استفاده می کنند. مشکل آنچنانی با کوارتز ندارند.
درز در اتصالاتمایلید کناره ها و روی صفحه به هم پیوسته باشد؟در کورین از چسب مخصوص استفاده می شود ولی در کوارتز کمی درزگیری مشکل است و به تخصص نصاب برمیگردد.در کوارتز اگر برش ها توسط دستگاه های پیشرفته صورت پذیرد و بصورت فارسی بر شوند، این مورد در کوارتز رعایت می شود، والا درز وجود دارد.
مقاومت خشآیا در محیط شما احتمال خط و خش زیاد است ؟خش یک مسئله نسبی است، پس قبل از انتخاب به نوع خشی که مد نظر شماست دقت کنیدبرای کورین در محل هایی که ممکن است دچار خط و خش شود استفاده نشود. ولی خطوط کورین با یک ساب اصلاح می شود.
ساب پذیری آسانآیا از تجهیزات مناسب استفاده می کنیدساب پذیری در کوارتز به دلیل استحکام بالا کمی دشوار است. و احتیاج به سیستم های متفاوتی دارد.با کمک ماشین آلات و تجهیزات مناسب می توان ساب خوبی از کوارتز را نیز انجام داد.
سبکیدر حمل و نقل آن مشکلی ندارید؟در هر دو حمل و نقل اسلب بصورت یک نفره امکان پذیر نیست.بعضاَ در کارگاه های پیشرفته کوارتز ار جرثقیل سقفی استفاده می نمایند.
ترمیم آسانآیا ممکن است کانتر شما خط و یا شکستگی جدی پیدا کند؟کوارتز بدلیل وزن بالا و ناتوانی در ترمیم در محل، ترمیم دشواری دارد، ولی در کل کمتر دچار خط و شکستگی می شود.بعضاَ کوارتزهای معتبر که توسط مجری معتبر باشد، کمتر از کورین دچار شکستگی و یا خط نشود که حتی نیاز به ترمیم هم باشد.
قابلیت خم و انعطافدر کار شما خم وجود دارد ؟اگر به خم نیاز دارید، قبل از سفارش مطمئن شوید، که نصاب توانایی آن را دارد.در کوارتز با استفاده از سی ان سی و واترجت با کمک برش منحنی را می سازند.
تحمل وزن بسیار بالاآیا کانتر شما وزن زیادی را قرار است تحمل کند؟در تحمل وزن، زیرسازی بسیار تاثیر گذار است.در کورین برای تحمل بیشتر از زیرسازی و حتی بعضاَ آهن کشی استفاده می کنند
تنوع رنگیآیا به دنبال رنگ های خاص هستید؟در هر دو تنوع طرح و رنگ بدلیل مصنوعی بودن بالاست.تنوع در تولیدات داخلی بالاتر است،‌ زیرا هم موجود است و هم می توان سفارش طرح داد.
برشکاری و حکاکیدر پروژه خود خدمات حکاکی و سی ان سی نیاز دارید؟کورینبدلیل ساختار مولکولی نرم تر براحتی زیر دستگاه های کار می شود.
ولی کوارتز تنها ماشین آلات و تیغه های پیشرفته نیاز دارد.
برای رفع این مسئله در کوارتز از دستگاه های پیشرفته استفاده می کنند.
لوکس
ابعاد اسلببه چه ابعادی از اسلب احتیاج دارید؟بعضاَ ابعاد اسلب خام کوارتز حدود دوبرابر کورین است.در کورین از چسب و کنار هم درز کردن برای بزرگتر کردن اسلب استفاده می شود.
آنتی باکتریال
ضد آب
تولید بومی با کیفیت
در این مقایسه بر اساس موارد عمومی کورین ، کوارتز توتم کوارتز اعلام شده است. موارد خاص مد نظر گرفته نشده است.
دقت داشته باشید، ممکن است پربودن یا خالی بودن ستاره ها در نوع مصرف شما تاثیری نداشته باشد. فلذا لطفاَ به توضیحات نیز دقت بفرمائید.
جدول مقایسه ای بالا مربوط به مقایسه دو نوع تولید شرکت های معتبر ایرانی و یا خارجی اورجینال می باشد.
در ارتباط با جنس هایی که با مارک های جعلی شرکت های بزرگ به فروش می رسد، کاملاً متفاوت است.
 
کپی رایت با ذکر منبع از سایت گروه سنگ ایران ( استون گروپ ) بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع چت
چه کمکی می تونم بکنم؟
سلام
چه کمکی از دستمون بر میاد؟