چگونه میزهای کورین را جلا دهیم؟

چگونه میزهای کورین را جلا دهیم؟ این سوالی است که اکثر استفاده کننده گان کورین دارند.

کانترهای کورین انواعی از کانتر هستند که دارای روکش های مات یا براق هستند. با گذشت زمان، روکش های براق می توانند کثیف، کدر و آسیب دیده شوند. در بسیاری مواقع، تمیز کردن میزهای کورین خود با محصولات و روش های خاص، درخشندگی آن ها را بازیابی و حفظ می کنید. حتی می توانید خراش ها را با یک پد و پاک کننده از بین ببرید. هنگامی که تمیز کردن و ساییدن سنگ کافی نیست، از یک جلا دهنده (پولیش) تجاری برای بازگرداندن سطح براق استفاده کنید. در صورتی که نمی‌توانید صفحات سنگ کورین را به میزان رضایت خود صیقل دهید و ترمیم کنید ، می توانید آن را به ما بسپارید.

 

مرحله اول: تمیز کردن کانتر

تمیز کردن روزانه را با یک پاک کننده خانگی  بر پایه آمونیاک انجام دهید. کل صفحه را توسط پاک کننده خانگی بر پایه آمونیاک یا پاک کننده مخصوص اسپری کنید. میز را با یک پارچه میکروفیبر و با حرکات دایره ای پاک کنید تا تمیز شود.

از اسپری های خانگی که بر پایه آمونیاک نیستند، مانند پاک کننده های پنجره، استفاده نکنید، زیرا آنها ردی از خود باقی می گذارند.

 

اگر اسپری پاک کننده ندارید، میز را با آب گرم و صابون تمیز کنید. یک کاسه را با آب گرم پر کنید و ۲ تا ۳ قطره صابون مایع را در آن بریزید. یک اسفنج را در آن خیس کنید و صفحه را با حرکات دایره ای پاک کنید تا تمیز شود.پس از اتمام، اسفنج را بشویید تا صابون مایع از بین برود و باقی مانده مایع را از روی صفحه پاک کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام باقی مانده صابون را کاملاً پاک کرده اید تا کف صابون روی میز جمع نشود.

 

از یک پاک کننده خانگی قوی  برای از بین بردن باقی لکه ها استفاده کنید. یک اسفنج را خیس کنید سپس یک پاک کننده خانگی قوی را روی قسمت زبر اسفنج بریزید. هر جا که لکه  ای را مشاهده کردید، صفحه میز را با حرکات دایره ای پاک کنید. اسفنج را بشویید و پاک کننده را از روی صفحه با یک دستمال خشک پاک کنید.

می توانید از این روش برای براق نگه داشتن میزهای کورین خود استفاده کنید. این فرآیند را ۱ تا ۲ بار در ماه می توانید انجام دهید، حتی اگر صفحه میز شما زیاد کثیف نباشد، تا سطح براق به نظر برسد.

 

بعد از هر تمیز کردن، صفحه کانتر را با یک پارچه میکروفیبر تمیز، پاک کنید. کانتر را بلافاصله پس از تمیز کردن کاملاً خشک کنید تا از انباشته شدن آب یا محلول روی آن جلوگیری شود. حتی زمانی که فقط مقداری آب روی پیشخوان جمع شود ، ممکن است یک لکه ایجاد شود، بنابراین مهم است که همیشه آن را خشک نگه دارید.

یک حوله آشپزخانه یا دستمال کاغذی در دسترس داشته باشید تا در صورت وقوع، فوراً روی میز را پاک کنید.

 

از بین بردن خراش های ریز

میز را با یک پاک کننده بر  پایه آمونیاک پاک کنید تا بقایای کثیفی پاک شود (می توانید میز را با یک اسپری پاک کننده حاوی آب و صابون مایع برای تمیز کردن بقایای جزئی لک ها تمیز کنید.) کانتر را همانند دفعات قبل، بعد از تمیز کردن خشک کنید.

تمیز کردن کامل کانتر بسیار مهم است، زیرا هر گونه کثیفی می تواند باعث مسدود شدن لنت تمیز کننده در زمانی که می خواهید خراش ها را پاک کنید.

این روش برای از بین بردن خراش های جزئی، آثار سوختگی و لکه های بسیار سرسخت عمل می کند.

 

خراش ها را با یک پد تمیز کننده ساینده پاک کنید. پد را خیس کنید و مقداری پاک کننده ساینده روی آن بریزید. روی خراش به طور متناوب بین یک حرکت خطی عقب و جلو و یک حرکت پهلو به پهلو بمالید.[۸] جهت تمیز کردن را هر ۳-۴ ضربه تغییر دهید تا زمانی که خراش از بین برود.[۹]

یک نمونه از یک پد تمیز کننده ساینده که می توانید برای این کار استفاده کنید، پد Scotch-Brite است.

می توانید حداقل یک بار در ماه کل میز خود را با یک پاک کننده ساینده و یک پد ساینده صاف کنید و به جای حرکات خطی در حرکات دایره ای کار کنید تا سطح براق و روشن باقی بماند.

 

 

کانتر را کاملا با آب معمولی بشویید. صفحه کانتر را با یک اسفنج مرطوب تمیز به سمت پایین پاک کنید تا تمام باقی مانده پاک کننده های ساینده پاک شود. اسفنج را بشویید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا سطح صفحه کاملاً تمیز شود.[۱۰]

اگر متوجه شدید که پس از شستشوی باقی مانده پاک کننده از بالا، خراش همچنان قابل مشاهده است، می توانید فرآیند صاف کردن را تکرار کنید و سعی کنید از شر آن خلاص شوید. با این حال، در برخی موارد ممکن است خراش خیلی عمیق باشد و این روش آن را به طور کامل از بین نمی‌برد.

 

 

کانتر را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کاملاً خشک کنید. پس از پایان شستشو، میز را بلافاصله خشک کنید تا از تجمع فیلم از آب جلوگیری شود. آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خراش از بین رفته است و این ناحیه با بقیه کانتر ترکیب شده است.[۱۱]

اگر نقطه‌ای که خراش را از بین برده‌اید با بقیه قسمت‌های کانتر متفاوت به نظر می‌رسد، این فرآیند را با استفاده از حرکات دایره‌ای در یک منطقه بزرگ‌تر تکرار کنید تا زمانی که کمتر قابل توجه باشد، آن را مخلوط کنید.

 

بازگرداندن درخشش با پولیش کانتر

یک براق کننده کانتر تجاری بخرید. براق کننده های تجاری ساخته شده برای انواع دیگر کانترها، مانند گرانیت، برای صیقل دادن میزهای کورین شما نیز موثر خواهند بود. این نوع پولیش‌ها در فروشگاه‌های لوازم خانگی یا آنلاین در دسترس هستند.[۱۲]

برچسب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای کانتر شما ایمن است. بسیاری از برچسب ها مشخص می کنند که پولیش را می توان در کورین استفاده کرد. اگر به طور خاص به Corian اشاره نشده است، بررسی کنید که آیا استفاده از آن بر روی گرانیت ایمن است یا خیر.

 

با یک پارچه میکروفایبر تمیز، لاک را با حرکات دایره ای روی میز بمالید. مقدار کمی از پولیش (یا مقدار توصیه شده روی برچسب) را روی یک پارچه میکروفیبر بمالید. آن را با حرکات دایره‌ای روی کانتر Corian بمالید، جهتی که بازوی شما دایره‌ها را در هر ۳-۴ چرخش برعکس می‌کند.[۱۳]

قبل از اینکه شروع به زدن پولیش روی آن کنید، مطمئن شوید که کانتر کاملاً تمیز است.

 

 

از یک پارچه میکروفیبر تمیز دیگر برای پاک کردن لاک استفاده کنید. با حرکات دایره ای متناوب کار کنید و لاک را یکی یکی پاک کنید. اگر پارچه‌ای که استفاده می‌کنید با پولیش خیلی کثیف شد و به‌طور مؤثر پولیش را پاک نمی‌کند، یک پارچه تمیز دیگر بردارید.[۱۴]

پارچه های میکروفایبر بهترین گزینه برای صاف کردن لاک هستند زیرا بسیار نرم و بدون پرز هستند.

 

 

اگر نمی توانید درخشش را بازیابی کنید، میز خود را به صورت حرفه ای بازسازی کنید. برخی از کانترها خیلی قدیمی هستند و آسیب دیده اند تا درخشش را بازگردانند. یک ماشین کار حرفه ای را استخدام کنید تا بیاید و میزهای شما را سمباده بکشد و سپس آن ها را دوباره پرداخت کنید تا ظاهر کارخانه ای خود را به دست آورید.[۱۵]

هنگامی که یک کانتر Corian صیقلی داشتید، آن را مرتباً تمیز کنید تا براق بماند و از روکش محافظت کنید، بنابراین نیازی نیست که به این زودی دوباره آن را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *