موارد استفاده سنگ هایمکس

 

سنگ های کورین یکی از محبوب ترین متریال هایی هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این سنگ ها در بردنهای ایرانی و خارجی زیاد تولید می شوند که برند ال جی یکی از مرغوب ترین و باکیفیت ترین این سنگ های کورین را تحت عنوان سنگ هایمکس به بازار عرضه می کند. همه ما ال جی را با لوازم خانگی اش می شناسیم اما این شرکت یک برند گسترده و خوشه ای است که در شاخه های مختلفی از تولید لوازم خانگی گرفته تا لوازم الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی، مواد شیمیایی و … مشغول به فعالیت است. یکی از این زیرمجموعه ها را می توان شرکت Hausys معرفی کرد که در حوزه تولید صفحه ها و سنگ ای یکپارچه فعالیت دارد و محصولات آن با برند هایمکس به بازار عرضه میشوند. سنگ کورین هایمکس یکی از بهترین های حال حاضر در بازار است که قصد داریم در این مطلب به معرفی آن پرداخته و پس از بررسی ویژگی ها و مشخصه هایی که برای این سنگ مطرح می شوند در مورد کاربردها و موارد استفاده آن هم صحبت کنیم. پس اگر شما هم می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با سنگ هایمکس

سنگ های کورین یکی از انواع سنگ های مصنوعی هستند که در کارخانه ها و طی فرآیندهای مهندسی شده تولید میشوند. در ابتدا که بحث تولید این سنگ های فوق العاده بالا گرفته بود، تکنولوژی آن تنها در انحصار تولید کننده های خارجی بود که دو رقیب دیرینه سامسونگ و ال جی از جمله مرغوبترین و باکیفیت ترین سنگ های کورین را تولید می کردند و شاید بهتر باشد بگوییم که می کنند. سنگ های کورین تولید شده با برند ال جی توسط یکی از زیرمجموعه های آن به تولید می رسد و در بازار به نام سنگ هایمکس شناخته میشود. این سنگ ها با در اختیار داشتن تنوعی بی نظیر از طرح ها و رنگ های مختلف دست خریدار را باز گذاشته و به او این امکان را می دهند که برای هر نوع دکوراسیونی بتواند بهترین متریال ممکن را انتخاب کرده و خریداری نماید. به این شکل خریدارانی که در ساختمان هایشان دکورها و طراحی های منحصر بفرد با طرح ها و رنگ های خاص دارند هیچ مشکلی در پیدا کردن متریال مناسب نداشته و می توانند با انتخاب طرح های بی نظیر کورین هایمکس هارمونی کاملی را در فضای خود به وجود آورند. صفحه های کورین این برند دارای ضخامت دوازده میلی متری بوده و ابعاد صفحه ها ۷۶*۳۶۶ سانتی متر است. یکی دیگر از ویژگیهای این صفحه ها انعطاف پذیری فوق العاده آنها است که حرفه ای ها آن را به نام خاصیت ترموفرمینگ می شناسند. لذا اگر در پروژه تان نیاز به کورین های دارید که خم پذیری خوبی داشته باشند و بتوانید قوس ها و منحنی های خاص  خارج از حالت معمول را با آنها پیاده سازی کنید سنگ هایمکس یک انتخاب حرفه ای به شمار می آید.

هایمکس- VENUS -T011

 

آشنایی با ویژگی های سنگ هایمکس

حال که مختصری با سنگ های کورین برند هایمکس آشنا شدید در این بخش می خواهیم به بیان مهمترین ویژگی هایی که برای این سنگ ها مطرح می شود بپردازیم و ببینیم که آنها چه هستند. در ادامه تعدادی از مهمترین ویژگی های سنگ کورین هایمکس را با هم میبینیم:

 1. سنگ های کورین این برند مانند سایر برندها همگی به صورت صفحه های یکپارچه هستند. لذا به راحتی می توان آنها را به شکل بدون درز اجرا کرده و مورد استفاده قرار داد.
 2. کورین های هایمکس یا تخلخل ندارند و یا تخلخل آنها نزدیک به صفر است. این موضوع سبب شده است سطح رویی صفحه ها کاملا صاف و صیقلی بوده و هیچ درز و شکاف و … روی آن وجود نداشته باشد. این ویژگی سبب شده است کورین های هایمکس به عنوان متریال هایی کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال شناخته شوند و قارچ ها، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها راهی به داخل این سنگ ها نداشته باشند تا انها را آلوده کنند.
 3. این سنگ ها هیچ نیازی به سیلر، یا کارهایی مانند روغن کاری و سایر مواردی از این دست ندارند.
 4. کورین های هایمکس به خوبی در برابر رطوبت مقاوم هستند و به عنوان متریال هایی ضد رطوبت شناخته می شوند.

۵٫این سنگ ها لکه نمی شوند و لذا هیچ دغدغه ای از بابت لکه افتادن حال هر لکه ای که میخواهد باشد –چربی، آب و …- نخواهد داشت.

 1. مقاومت سنگ هایمکس در برابر درجه حرارت های بسیار بالا کاملا خوب بوده و آسیبی نمی بینند.

 

سایر ویژگی های سنگ هایمکس

علاوه بر موارد گفته شده در بالا مشخصه های دیگری هم برای این صفحه های کورین از این برند مطرح میشوند که به شرح زیر هستند:

 1. اگر هرگونه مواد شیمیایی را روی این صفحه ها مورد استفاده قرار دهید هیچ اتفاقی برای آنها نمی افتد. چون این کورین ها به خوبی در برابر مواد شیمیایی، پاک کننده های اسیدی و … مقاوم هستند.
 2. یکی از مهمترین مشخصه هایی که برای سنگ های کورین هایمکس ال جی مطرح می شود قابلیت ترمیم پذیری آنها است. این سنگ ها در صورت آسیب دیدگی به دلیل خاصیت یکپارچه بودن به راحتی تعمیر میشوند و در نتیجه میتوان آنها را مثل روز اول نو در اختیار داشت. به این شکل دوام، طول عمر و ماندگاری این متریال بسیار بالا بوده و تا زمانی که از آن خسته نشده باشید برای تان کار میکند.
 3. یکی از مهمترین مشخصه هایی که برای این سنگ ها مطرح می شوند امکان پیاده سازی هر گونه طراحی حتی طرح های سه بعدی است. چون این متریال ها می توانند به راحتی خم کاری شده و به خوبی هر شکلی که بخواهید را می پذیرند.
 4. و در نهایت آخرین ویژگی این سنگ ها که کم اهمیت هم نیست سازگاری آنها با طبیعت و محیط زیست است. در واقع مواد اولیه و متریالی که برای تولید سنگ هایمکس به کار رفته است کاملا پایدار هستند و کلیه مرحله های پروسه تولید هم از همین موضوع تبعیت می کنند. لذا این سنگ ها هیچ آسیبی به طبیعت و محیط زیست نمی رسانند و با آنها همگام و مهربان یا اصطلاحا Environmental Friendly هستند.

 

کاربردهای سنگ هایمکس

و در نهایت در آخرین بخش از این مطلب قصد داریم ببینیم که صفحه های کورین تولید شده به وسیله برند ال جی تحت عنوان سنگ هایمکس چه استفاده ها و کاربردهایی داشته و در چه جاهایی از آنها استفاده می کنند.

کورین های هایمکس را می توان در ساختمان های مختلفی مورد استفاده قرار داد. در واقع با توجه به ویژگی هایی که در بالا مفصلا در مورد آنها صحبت کردیم کورین ها برای استفاده در هر محیطی کاملا مناسب هستند. فرقی نمی کند این محیط دارای رطوبت بالا باشد، یا نیاز به یک محیط آنتی باکتریال و بهداشتی داشته باشیم و یا حتی محیطی باشد که با درجه حرارت بالایی مواجه باشد، در هر صورت می توانیم به راحتی از صفحه های کورین برند هایمکس استفاده کرده و از مزیت های این سنگ ها بهره مند شویم. در ادامه به بررسی موارد استفاده از صفحه های کورین در فضاهای مختلف می پردازیم که به شرح زیر است:

 1. استفاده در فضاها و ساختمان های مسکونی
 2. استفاده در فضاها و ساختمان های اداری یا تجاری
 3. استفاده در محیط های وابسته به بهداشت و درمان
 4. استفاده در طراحی و تولید المان های دکوری

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد استفاده از سنگ هایمکس آشنا شوید.

 1. استفاده در فضاها و ساختمان های مسکونی

 در چنین محیط هایی از صفحه های کورین هایمکس برای کاربردهای زیر بهره گرفته میشود:

 • ساخت صفحه های کانتر و اپن آشپزخانه
 • ساخت بدنه های کابینت های آشپزخانه
 • طراحی و ساخت صفحه های رو کابینتی
 • ساخت صفحات جزیره
 • طراحی و ساخت سینک های کورین یکپارچه
 • استفاده به عنوان دیوارپوش آشپزخانه
 • طراحی روشویی با سنگ کورین
 1. استفاده در فضاها و ساختمان های اداری یا تجاری

سنگ هایمکس در محیط ها و ساختمان های تجاری و اداری هم مورد استفاده قرار می گیرند که این کاربردها به شرح زیر هستند:

 • استفاده به عنوان میز کانتر رسپشن (پذیرش)
 • ساخت میزها
 • طراحی و ساخت انواع استندهای فروشگاهی

طراحی محیط های تجاری و اداری با کورین ها سبب میشود آن محیط نمایی کاملا شیک و لوکس داشته باشد و مدرن و امروزی جلوه کند.

 1. استفاده در محیط های وابسته به بهداشت و درمان

دیگر کاربردی که برای سنگ های کورین مطرح می شود استفاده از آنها به عنوان متریالی برای طراحی فضاهای وابسته به بهداشت و درمان مانند کلینیک ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و … است. چون همانطور که گفتیم این سنگ ها هیچ درز و شکافی ندارند و میکروب، باکتری، قارچ و … راهی به داخل آنها ندارد. لذا صفحه های کورین کاملا بهداشتی بوده و برای استفاده در این فضاها بسیار ایده آل هستند. از طرفی با در نظر گرفتن این مشخصه کورین ها برای محیط هایی که با غذا یا پخت آن و یا تولید مواد خوراکی طرف هستند یک متریال کاملا مناسب و ایده آل به شمار می آید. در رستوران ها، شرکت ها و همچنین کارخانه هایی که به تولید مواد غذایی می پردازند هم از سنگ هایمکس به عنوان متریال مناسب برای طراحی محیط بهره گرفته میشود.

 1. استفاده در طراحی و تولید المان های دکوری

و در نهایت خوب است بدانید که از صفحات کورین گاها به منظور طراحی المان ها و اشیا دکوری هم استفاده میشود. چرا که به راحتی می توانیم کورین هایمکس را با سایر متریال ترکیب کنیم و البته از آن مهمتر اینکه این صفحه ها امکان پیاده سازی به شکل یکپارچه را هم دارا هستند و این قابلیتی است که برای این کار یعنی طراحی المان های دکوراتیو کاملا کمک کننده است.

هایمکس- FIERY RED -S025هایمکس- BANANA -S026

 

جمع بندی

سنگ ها از جمله محبوب ترین متریال هایی هستند که در ساختمان سازی بکار می روند. سنگ های مصنوعی یکی از این انواع سنگ ها هستند که در پروسه های مهندسی شده و در کارخانه ها به تولید می رسند. سنگ کورین یکی از همین انواع سنگ های مصنوعی است که در برندها و انواع مختلفی به تولید می رسد. سنگ هایمکس از برند ال جی یکی از شناخته شده ترین تولید کننده های صفحات کورین است که در شمار مرغوب ترین برندهای خارجی محسوب میشود. کورین های دارای ویژگی ها و مزیت های بی نظیری هستند که سبب شده است آنها به عنوان یکی از بهترین متریال ها در ساختمان سازی شناخته شوند. قابلیت اجرای یکپارچه و بدون درز، قابلیت ترمیم پذیری و تعمیر صفحه ها در صورت آسیب دیدگی، آنتی باکتریال بودن، مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت، مواد شیمیایی و … همگی مشخصه ها و مزیت هایی هستند که برای سنگ هایمکس مطرح می شوند. در این مطلب در رابطه با سنگ هایمکس صحبت کرده و ویژگی ها و کاربردهای آنها را بیان کرده ایم که امیدواریم برای شما هم مفید واقع شده باشد.

 

مطالب مرتبط: تفاوت سنگ کورین ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *