چرا از سنگ کورین دانه ریز در کابینت آشپزخانه استفاده می شود؟

سنگ کورین دانه ریز یکی از محبوب ترین سنگ ها برای سرویس بهداشتی، آشپزخانه، کانتر، حمام و غیره میباشد. متاسفانه گاهی اوقات به دلیل گرانی سنگ و یا سنگین بودن آن برخی افراد از متریال هایی چون ام دی اف استفاده می کنند که این اصلا مناسب نیست. در حقیقت، استفاده از جلوه های طبیعی حس خوب و آرامبخشی را به خانه وارد میکند. استفاده از سنگ کورین و کوارتز برای صفحه آشپزخانه یکی از این جلوه های طبیعی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. ما در این قسمت تصمیم داریم تا دلیل استفاده از سنگ کورین دانه ریز را به عنوان کابینت آشپزخانه شرح دهیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

 

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت انواع مختلفی دارد که انواع مختلفی دارند و به شرح زیر می باشد:
– کورین که نوعی سنگ مصنوعی است و قابلیت فرم پذیری بالایی دارد، این سنگ در برابر آب و رطوبت عایق است و به دو دسته سنگ کورین دانه ریز و کورین دانه درشت تقسیم می شود
– سنگ طبیعی که قابلیت ابزار خوری پایینی دارد و محل درزهای آن مشخص است
– کوارتز که سنگ مصنوعی بوده و خاصیت آنتی باکتریال را دارا می باشد و در برابر سائیدگی مقاومت بالایی دارد ولی در برابر خراشیدگی به سختی ترمیم می شود
– فلز که بیشتر در محیط هایی خاص چون آشپزخانه های صنعتی و آزمایشگاه استفاده می شود
– مارمونایت که از مواد اصلی ساخت کورین و کوارتز تشکیل شده، ضد آب است و قابلیت بوک مچ کردن هم دارد
– تاپس که شامل دو صفحه کابینتی است، یکی با مغزی ام دی اف و دیگری با پی وی سی می باشد که با روکش ملامینه ظاهری شیک به خود گرفته اند
اگرچه توضیح هر یک از انواع صفحات آشپزخانه در این مطلب نمی گنجد اما ما در ادامه به توضیح سنگ کورین دانه ریز و دلایل استفاده از آن پرداخته ایم.

 

اتفاقات رایج برای صفحه کابینت

صفحه کابینت یا همان صفحه رویی کابینت یکی از مهمترین اجزای آشپزخانه است که به طور مداوم از آن استفاده می شود و به همین دلیل ضروری است که بهترین متریال برای آن به کار برده شود. دلایل این امر بسیار ساده بود و به شرح زیر است:- آب ریزی فراوان بر روی صفحه کابینت آشپزخانه
– گذاشتن اجسام داغ بر روی آن
– خط و خش ناشی از استفاده مداوم
– تغییر رنگ بر اثر نور خوردگی یا حتی رنگ پریدگی
– شکست صفحه به دلیل ضربات ناگهانی
– ریختن موادی حاوی اسید

این موارد بسیار اتفاقی هستند اما میتوانند زیبایی آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال، چاره کار چیست؟

دلایل استفاده از سنگ کورین دانه ریز

سنگ کورین یکی از انواع سنگ های مصنوعی است که آن را تحت عنوان سنگ مصنوعی سالید سورفیس نیز می شناسند. این سنگ درز و شکافی را ندارد به همین دلیل سنگ محبوب صفحه کابینت آشپزخانه و سطوحی است که آب ریزی فراوانی دارند.
سنگ هایی چون کورین و کوارتز در برابر آسیب هایی که در فوق بدان اشاره شد مقاوم هستند. استفاده از سنگ کورین دانه ریز برای صفحه کابینت آشپزخانه دارای مزایای زیر است:
– سطحی غیر متخلخل
– مقاومتی بسیار بالا در برابر نفوذ آب
– مقاومت بالا در برابر حرارت
– دارای خاصیت آنتی باکتریال
– عمر مفید طولانی
– قیمتی منصفانه نسبت به گرانیت و کوارتز
– پاک شوندگی آسان لکه ها
– مقاوم نسبت به شکستگی، خط و خش
– امکان پولیش زدن و برگشت به حالت اولیه
– تنوع بالا در طرح و رنگ
– قابلیت ترمیم و حتی تعمیر
– قابلیت اجرایی روی صفحه کابینت بدون وجود هیچگونه درز

سنگ کورین مناسب برای سطوحی چون صفحه کابینت، کانتر، سرویس بهداشتی، حمام، روشویی، آزمایشگاه، سینک و دیگر جاهایی که آب ریزی فراوانی دارند؛ سنگ کورین دانه ریز است زیرا هیچگونه خلل و فرجی ندارد. از طرفی، اگر دوست دارید صفحه کابینت یا مواردی که اشاره کردیم شباهت کمتری به سنگ داشته باشند توصیه ما به شما این است که از کورین ساده یا کورین دانه ریز استفاده کنید و اگر دوست دارید صفحه ای شبیه سنگ طبیعی داشته باشید، بهتر است از سنگ دانه درشت استفاده کنید.
سنگ کورین طرح و تنوع رنگی بالایی در بازار داد و با ضخامت۶-۱۲ و ۱۹ میلی متر در سراسر دنیا تولید می شود.

 

جمع بندی

آنچه در این مطلب خواندید، دلایل استفاده از سنگ کورین دانه ریز به عنوان صفحه کابینت آشپزخانه بود. سنگ کورین یکی از محبوب ترین سنگ ها و مناسب ترین برای سطوحی است که آب ریزی فراوانی دارند. این سنگ به دلیل اینکه هیچ گونه خلل و فرجی ندارد خاصیت ضد باکتری داشته و عمر طولانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *