ایده های دکوراسیون برای دفتر کار

طراحی دکوراسیون یکی از مهمترین بخش های آماده سازی هر ساختمان است. فرقی نمی کند که که ساختمان مسکونی باشد یا تجاری و یا اداری و دفتر کار. به هر حال هر یک از این ساختمان ها دکوراسیون های مخصوص به خود را دارند. در این مطلب قرار است با هم چند ایده اجرای دفتری را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که بهترین ایده ها برای این نوع ساختمان ها و فضاها چیست؟ معمولا برای فضاهای اداری و دفتری می بایست از نوع خاصی از دکوراسیون استفاده کرد و از اصول و قواعد خاصی پیروی کرد تا در نهایت بتوانیم چیدمانی درست و دکوراسیونی زیبا داشته باشیم که در عین حال کاربردی هم باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی چند ایده اجرای دفتری بپردازیم و به تفکیک شما را با ایده دفتر اصلی و ایده سالن انتظار و منشی را نیز آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با ایده اجرای دفتری

دفتر کارها هم مانند هر فضای دیگری نیاز به دکوراسیون خاص خود را دارند. اگر طراحی دکوراسیون آنها به درستی انجام گیرد و بتوان فضایی مناسب و در عین حال راحت ایجاد کرد از منظر روانشناسانه هم برای جلب مشتری بهتر خواهد بود. حال میخواهیم با هم ببینیم که ایده اجرای دفتری به چه شکل می بایست اجرایی شود.

  1. هارمونی رنگ ها
  2. رنگ یا کاغذ دیواری؟
  3. کفپوش ها در ایده اجرای دفتری

در ادامه بیشتر در مورد این چند ایده اجرای دفتری صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

  1. هارمونی رنگ ها

نخستین موضوعی که در این زمینه مطرح می شود این است که در انتخاب رنگ می بایست کاملا با دقت عمل کنید. رنگی که برای دیوارها، کفپوش و سایر بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد باید با وسیله هایی که برای دفتر انتخاب میشوند از میز و مبلمان اداری گرفته تا قفسه ها و …. متناسب باشد. در انتخاب این رنگ لازم است تا حتما به نوع کار و حوزه فعالیت آن دقت کافی شود. علاوه بر این مخاطبان هم بخش مهمی از این انتخاب هستند و نوع آنها در انتخاب دکوراسیون بسیار تاثیرگذار است. این که آنها در چه محدوده سنی هستند و حتی این که جنسیت آنها چیست هم در این زمینه تاثیرگذار است.

  1. رنگ یا کاغذ دیواری؟

 انتخاب بین رنگ و کاغذ دیواری هم در این میان سلیقه ای بوده و شما می توانید یکی از آنها را با در نظر گرفتن بودجه تان و علاقه ای که دارید انتخاب کنید.هرچند اگر طرفدار تنوع هستید قطعا طرح های متنوع کاغذ دیواری می تواند به شما حق انتخاب بیشتری بدهد. همچنین اگر طرح های خاصی در نظر دارید یا فضایی با دکور خاص میخواهید کاغذ دیواری ها می توانند کمک کننده باشند. برای مثال برای دیزاین دفتر کارهایی که در ارتباط با کودکان است می توانید از کاغذ دیواری ها با طرح کودکانه استفاده کنید و به فضا جلوه دیگری دهید. هرچند رنگ به تنهایی هم کاملا مینیمال بوده و اگر دکوراسیون ساده می پسندید قطعا یک ایده اجرای دفتری خوب و مناسب و در عین حال ساده و بی دردسر می توادن همین رنگ تنها باشد.

  1. کفپوش ها در ایده اجرای دفتری

انتخاب کفپوش ها و همچنین متریال سقف و نوع و رنگ آنها هم مورد بعدی است در طراحی دکوراسیون دفترها مهم است. این که این دو مرود هم کاملا متناسب با سایر فضاها و طراحی ها انتخاب شوند و در انتخاب آنها اصول و قواعد لازم در نظر گرفته شود هم امری مهم است و می تواند در نتیجه نهایی به شدت تاثیرگذار باشد. برای مثال در فضاهای کوچک می توانیم از کفپوش های به رنگ روشن استفاده کنیم تا فضا بزرگتر و دلبازتر جلوه کند. در حالی که در فضاهای بزرگتر استفاده از رنگ های تیره می تواند به لوکس و شیک جلوه دادن دفتر کار شما بیشتر کمک کند و مشکلی هم از نظر کوچک نشان دادن فضا نخواهد داشت. اگر سقف کوتاه باشد نمی توانیم از متریال های سنگین برای ان استفاده کنیم در حالی که سقف های بلند دست ما را برای استفاده از انواع متریال ها باز است.

 

ایده دفتر اصلی

حتما می دانید که برای ایده اجرای دفتری ما بخش های مجزا و مختلفی داریم. دفتر اصلی، سالن انتظار و بخشی که منشی در آن است و سایر اتاق ها در دفاتر بزرگتر و شلوغ تر جزء بخش های مختلفی هستند که در دفاتر و مراکز اداری وجود دارند و می بایست برای دکور انها برنامه داشت. در این بخش تنها در رابطه با دفتر اصلی و ایده های اجرایی برای آن صحبت میکنیم.

نخستی این که این را در نظر داشته باشید که دفاتر کاری کاملا با خانه ها و منازل متفاوت هستند. برای همین هم اکسسوری هایی که برای آنها مورد استفاده قرار می گیرد کاملا متفاوت است. اکسسوری هایی که برای ایده اجرای دفتری استفاده می شوند باید سنگین و مناسب محل کار باشند. معمولا گلدان های طبیعی و تابلوهای مناظر همیشه در دسته این اکسسوری ها هستند. اما مجسمه های کوچک و مرتبط با کار هم می تواند ایده خوبی باشد.

انتخاب رنگ برای دفتر اصلی مهمترین کار است و رنگ های سایر بخش های دفتر می توانند تابعی از ان باشند. اگر دفتر اصلی فضایی کوچک دارد حتما رنگ های روشن را مدنظر داشته باشید. استفاده زیاد از اکسووری ها می تواند سبب کوچکتر دیده شدن دفت شما شود، پس زیاده روی نکنید.

نحوه چیدمان وسیله ها از وسایل بزرگ مانند میز و صندلی گرفته تا وسیله های کوچکتر مانند اکسسوری ها و چیدمان روی میز و … هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر جای کمی دارید قفسه ها و شلف های دیواری می توانند تا حدودی نیاز شما را رفع کنند. البته که در استفاده از آنها افراط نکنید چون فضا را کوچکتر و شلوغ نشان می دهند.

نورپردازی هم دیگر موضوع مهمی است که توصیه میکنیم حتما به صورت حرفه ای آن را پیاده سازی کنید.

ایده های دکوراسیون برای دفتر کار

 

ایده سالن انتظار و منشی

در ادامه بررسی ایده اجرای دفتری نوبت به ایده هایی میرسد که برای سالن انتظار و منشی مناسب هستند. نخست اینکه بدانید طراح سالن انتظار و مکانی که منشی در انجا حضور دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که مشتریان و مخاطبان در این قسمت  به انتظار مدیر یا هر یک از کارمندان دفتر مورد نظر می نشینند. لذا اگر طراحی آن جالب نباشد و از آن مهمتر راحت نباشد قطعا تجربه این شخص از اولین برخورد منفی خواهد بود. پس باید سعی کنیم در طراحی این بخش در عین جذابیت حتما راحتی را هم لحاظ کنیم. استفاده از مبلمان اداری کاملا راحت در این بخش نخستین چیزی است که به آن می پردازیم. این مبلمان می بایست در عین راحتی با رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون هم کاملا هماهنگ و متناسب باشد.

در مورد رنگ ها هم توصیه میکنیم سالن انتظار و دفتر منشی را با رنگ های تند دیزاین نکنید. بلکه رنگ های ملایم و آرامش بخش می توانند گزینه جذاب تری باشند. اکسسوری ها در این بخش بسیار مهم هستند. چرا که فرد در مدت زمانی که منتظر است قطعا به بررسی پیرامون خود می پردازد. پس باید اکسسوری های جذابی ر این بخش باشد تا حوصله فرد سر نرود. آکواریوم ها، گل های طبیعی، تابلوهای جذاب، مجسمه ها و حتی تابلوهای عکس هایی در رابطه با حوزه فعالیت دفتر مورد نظر –خصوصا عکس های واقعی از همان کسب و کار- میتوانند ایده های جالبی باشند. نورپردازی هم قطعا موضوع مهمی است و باید با نهایت دقت به آن پرداخته شود. سعی کنید مجلات و کتاب هایی برای مشغول کردن افراد در نظر بگیرید تا حوصله شان حین این انتظار سر نرود.

ایده های دکوراسیون برای اتاق انتظار

جمع بندی

طراحی دکوراسیون تنها منحصر به فضای منازل نمیشود. بلکه فضاها و محیط های اداری مانند دفاتر هم نیاز به طراحی دکوراسیون دارند. در این مطلب ایده اجرای دفتری در رابطه با اصول این کار صحبت کردیم. سپس کمی به ایده اجرای دفتری برای دفتر اصلی و همچنین سالن های انتظار هم پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

 

 

ایده های اجرا شده دفتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *