معرفی کورین

معرفی کورین:

صفحات سالید سورفیس همانند سایر کامپوزیت ها از دو فاز تشکیل شده اند.:

فاز اول ماتریس یا زمینه می باشد که آن را یک رزین پلیمری تشکیل می دهد و فاز دوم پرکننده و تقویت کننده نامیده می شود که آن را مواد معدنی تشکیل می دهد.

بنابراین این صفحات در ابتدا به شکل مایع و غلظتی در حد عسل دارند و در مجاورت با کاتالیست طی فرایند ریخته گری که در ادامه بیشتر در موردش بحث خواهیم کرد تبدیل به قطعاتی مستطیلی شکل جامد می شوند که به آن صفحات جامد پلیمری یا کورین می گویند.

کورین از لحاظ فرمولاسیون چندان کامپوزیت پیشرفته ای به حساب نمی آید اما فرایند تولید و شرایط ساخت آن به مراتب حساس تر هست از این رو می توان گفت که کورین از لحاظ فرایند تولید کامپوزیت پیشرفته ای محسوب می شود.

در ساخت این صفحات بسته به نوع موادی که در ماتریس یا پرکننده انتخاب می شود خواص و رفتار مواد متفاوت خواهد بود بنابراین تفاوت کیفیت و عملکرد در برندهای مختلف ناشی از این موضوع است.

صفحات سالید سورفیس تا به امروز به عنوان صفحات تاپس آشپزخانه به صورت یکپارچه با سینک ظرفشویی، ساخت روشویی، وان حمام و به طور کلی برای ساخت سازه های دکوراتیو فرم دار و یک پارچه استفاده شده اند و در کشور ما نیز مدت زیادی هست که به عنوان یک کالای لوکس برای صفحات تاپس یا رویه کابینت استفاده می شود.

اما با گذر زمان این صفحات دچار چالش هایی شدند که محققان را مجبور به طراحی یک محصول جدیدتر با تکنولوژی بالاتر به نام کوارتز کرد که در آینده نیز درباره این محصول بحث خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *