موارد استفاده از کورین طرح سنگ

ما در این مقاله میخواهیم در مورد موارد استفاده از کورین طرح سنگ اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. سنگ کورین یک سنگ مصنوعی ساخته دست بشر بوده که به دلیل خواص چشمگیری که دارد برای انوع سطوح، کانترتاپ،دیوار پوش و کفپوش استفاده می شود. امروزه انواع صفحه روی کابینت و کانترتاپ رستوران، بیمارستان و میز های اداری با سنگ کورین ساخته می شوند.

اما به چه دلیل سنگ کورین(کورین طرح سنگ) اینقدر محبوب شده است؟ چرا همیشه در صدر لیست بهترین متریال برای سطوح است؟ علت اصلی این محبوبیت سنگ کورین ویژگی های ممتاز زیادی همچون ضد آب، ضد لکه و ضد باکتری بودن و ضد قارچ بودن آن است که باعث می شود هر محیطی زیبا و بسیار تمیز و پاکیزه به نظر برسد.

موارد استفاده از کورین طرح سنگ (کاربرد سنگ کورین)

کاربرد های سنگ کورین بسیار فراوان و متنوع هستند. در این قسمت بخشی از این کاربرد ها را مطرح میکنیم:

سنگ کورین درآشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه ایست، تمیزی و پاکیزگی آشپزخانه مخصوصا برای خانم های خانه بسیار مهم است و اهمیت زیادی دارد، خرید کورین به این بخش از منزلتان میتواند جلوه خوب و بسیار زیبایی بدهد. کورین طرح سنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های مدرن و همچنین میز نهار خوری کاربرد بسیار فراوانی دارد. از انجا که این صفحات آنتی باکتریال و بدون تخلخل هستند، کار را در آشپزخانه راحت تر میکنند و دیگر لازم نیست نگران تماس مواد غذایی با صفحات روی کابینت ها باشید.

سنگ کورین در سرویس بهداشتی و حمام

کورین ها نیز در سرویس های بهداشتی مورد استفاده هستند. این صفحات ظاهر بسیارشیک و آرام بخشی به حمام و دستشویی میدهند. از کاربرد سنگ کورین در سرویس بهداشتی میتوانیم به کاسه و روشویی دستشویی ها اشاره کنیم، همچنین از این سنگ ها در وان حمام و جکوزی نیزاستفاده می شود.برای اینکه شما خانه ای مدرن و شیک و زیبا داشته باشید، میتوانید از صفحه کورین در قسمت های مختلف استفاده کنید. حتی اگر که این صفحات دچار خرابی و شکستگی شدند، قسمت شکسته شده را میتوان برش داد و توسط یک سنگ دیگر جایگزین کرد.

سنگ کورین درآزمایشگاه

آزمایشگاه ها از مکان هایی هستند که باید بسیار پاک و تمیز و بدون هیچ آلودگی باشند. در این مکان ها مثلا برای میز آزمایشگاه از سنگ کورین(کورین طرح سنگ) استفاده می شود. شاید بپرسید چرا برای آزمایشگاه ها کورین انتخاب مناسبی است؟ به این دلیل که در این مکان ها بیشتر از مواد اسیدی یا شیمیایی استفاده می شود و لازم است صفحه ای که برای میز به کار رفته شده مقاومت کافی را داشته باشند، پس صفحه کورین انتخاب  بسیار خوب و مناسبی است.

نمونه سنگ به کار رفته در آزمایشگاه

سنگ کورین در مراکز درمانی و بیمارستان ها

بیمارستان و مراکز درمانی، یکی از حساس ترین مکان های عمومی است که باید به طور مداوم و همیشگی تمیز شود. از انجا که این مکان ها با بیماران در ارتباط اند وبرای درمان افراد مشغول به کار هستند؛ باید بهداشت را رعایت کنند. اگر دقت کرده باشید بیشتر سنگ هایی که در بیمارستان به کار رفته است به رنگ روشن و سفید هستند. علت این کار این است که اگر این صفحات دچار آلودگی شدند به راحتی قابل تشخیص باشد و به سرعت ان محل را ضدعفونی و تمیز کنند.  ضد باکرتیال بودن این صفحات، یکی دیگر از دلایل استفاده از صفحه کورین در موراکز درمانی است.

سنگ کورین درهتل

هتل ها از طراحی دکوراسیون زیبا و خاصی برخوردارند، به همین علت در بسیاری از انها به خصوص میز رسپشن از صفحه کورین استفاده می شود.این صفحات از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند و به راحتی میتوانید با سایر دکوراسیون هتل آن را ست کنید.

کاربرد کورین در رستوران و کافه ها

 رستوران ها و کافه ها محلی هستند برای تفریح و استراحت افراد که روی میز و صندلی های آن نوشیدنی و غذا میل میکنند، پس رعایت بهداشتی و زیبایی آن بسیار اهمیت دارد و حرف اول را میزند.ظاهر کافه و رستوران باید بسیار زیبا و تمیز و شیک باشد، حتما گاهی اوقات هم برای شما پیش آمده که به خاطر ظاهر یک رستوران به آنجا رفته باشید. پس میتوان از صفحه های کورین برای زیبا تر کردن آن استفاده کرد.

کورین طرح سنگ(سنگ کورین) چه معایبی دارد؟

اصولا تمام معایب سنگ کورین با یک پولیش ساده برطرف می شود. تنها اتفاقی که هیچ علاجی ندارد شکستن سنگ کورین کابینت یا کانترتاپ است که احتمال آن بسیار کم است.

  • مواد شیمیایی که خیلی قوی هستند باعث تغییر رنگ سنگ کورین می شوند.هر چند که هر گونه تغییر رنگی را میتوان با ساب و پولیش سطح کورین از بین برد.
  • سنگ کابینت کورین بسیار سخت و مقاوم است؛ اما در مقایسه با سنگ کوارتز خش پذیرتر است و باید مراقب باشید که هیچ اشیای نوک تیزی به ان برخورد نکند.اما اگر که بر روی آن خط یا خش هم ایجاد شد جای هیچ نگرانی نیست به این دلیل که با پولیش مثل روز اول می شود.
  • سنگ مصنوعی کورین وزن خیلی زیاد را نمیتواند تحمل کند. برای رفع این مشکل فقط کافی است که از ایستادن روی آن خودداری کنید. و البته احتمل خیلی کمی وجود دارد که نیاز شود روی صفحه کابینت یا کانترتاپ بیمارستان بایستید.

نمونه سنگ کورین طرح سنگ

چرا سنگ کورین ابداع شد؟

از قرن نوزده به بعد به علت افزایش چشمگیر شهر نشینی نیاز به ساختن خانه های بیشتر احساس شد. از انجا که متریال های اصلی ساختن یک بنا، چوب و سنگ هستند، استفاده بی رویه از سنگ و چوب طبیعی میتوانست محیط زیست را نابود کند، برای همین کارخانه هایی به وجود آمدند که انواع ورق های مصنوعی Corian و چوب مصنوعی MDF را تولید میکردند.

کلام آخر

 ما در این مقاله سعی کردیم در مورد کورین طرح سنگ اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم و شما دانستید که سنگ کورین یک سنگ مصنوعی ساخته دست بشر بوده که به دلیل خواص چشمگیری که دارد برای انوع سطوح، کانترتاپ،دیوار پوش و کفپوش استفاده می شود.همچنین با موارد استفاده از کورین طرح سنگ نیز آشنا شدید. شما میتوانید به سایت دپو مراجعه کنید و سنگ کورین را مشاهده و اقدام به خرید ان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *